Prošle godine sam uvedena u "svet" dermarolera i dermapena i evo da vidite kakva su iskustva.
Dermaroler može da se naruči preko eBay sajta i obično košta oko 2 dolara, a ovo ulje u kapsulama sam isto naručila zavedena imenom da je u pitanju zmijski otrov. Međutim, gde nešto može da košta par dolara, a a realno ima zmijski otrov u sebi?
Pa sam saznala da su u stvari u pitanju kapsule sa uljem vitamina E i A, ali neće da se baci.
Ovo u pozadini je ružino ulje doneto iz Istanbula.
Ono što treba da znate je da dermaroler treba čistiti u alkoholu posle svake upotrebe i da je lična stvar, kao četkica za zube. Ne deli se i ne pozajmljuje.
Lice se lepo očisti, pa se prelazi preko ožiljačnih regija i bora dermarolerom u više pravaca. I to je to.
Idealno je namazati kožu posle tretmana nekim hranljivim uljem, jer će ono najbrže da prodre u kožu. I ne treba preterivati, jer sam se nagledala toliko mnogo okrvavljenih lica.
Bolje je da radite sa manjim pritiskom, a češće, nego da sebi napravite rane.
Ovaj, toliko jednostavan i jeftin tretman radi idealno kada su u pitanju lečenja raznoraznih ožiljaka i čak bora, ali je njegov nedostatak to što dermaroler ne može idealno da dodirne sve površine na licu.
Za obraze radi fantastično, ali da vas vidim kako kotrljate ovaj valjak uz ivicu nosa.
I evo pokazne vežbe, a za one koji nisu sposobni da ovo urade sami, mnogi kozmetički saloni rade baš koristeći dermaroler.
A ono što sam ranije ponavljala u par tekstova o lečenju ožiljaka je ubrizgavanje kombinacije lidokaina i B12 vitamina.
U ovom slučaju možete mešavinu ove dve komponente naneti blaznicom na lice pa se onda dohvatiti dermarolera, a posle tretmana namazati se uljem ili hranljivom kremom.
Dermapen je malo ozbiljnija priča, i koliko sam proverala po kozmetičkim salonima jedan tretman se naplaćuje 6000 dinara u proseku.
Mislim da vam je za ovaj tretman stvarno potrebno da se namažete kombinacijom lidokaina i vitamina B12 (a obe stvari se nabavljaju po apotekama i sve je dosta jeftino, nešto košta 50, a nešto 200 dinara, više ne mogu ni da se setim), jer ćete ciljano "gađati" tačno zone sa ožiljcima ili borama.
Ovako izgleda upakovan dermapen kada stigne sa eBay sajta, a u drugoj kesi su igle ili kertridži za dermapen.
Dermapen dolazi upakovan sa 2 igle i svaka je za jednokratnu upotrebu, i sve đuture košta oko 18 dolara.
Kesa sa deset igala košta oko 8 dolara, može da se nađe i za manje. A prilikom naručivanja treba da proverite da li su te igle kompatibilne sa vašim modelom dermapena, kao i da izaberete broj igala u samom kertridžu.
Evo ova ispod ima 12 igala.
A ovako izgleda sa jednom iglom.
Lako može da se ukopča šta radi glavno dugme i kako se pomera "prsten" a koji će regulisati dubinu prodiranja igle.
Dermapen inače radi fenomenalno, može da prati sve delove lica, ne treba preterivati i krvariti se, i naravno lice se prvo očisti, pa razmaže neka "lečeća" kombinacija, kao ova navedena iznad. A zatim se lice namaže hranljivom kremom.
Boli malo, ali otprilike isto kao dermaroler, i danima kasnije se oseća peckanje, što je odličan znak, jer se koža regeneriše.
Za one koji nisu vični, plaše se ili ne umeju da se snađu sa ovom spravicom, imate opciju da vam tretman uradi kozmetičarka, pa se ne sekirajte.
A za one vične, eto jeftinog rešenja jer ćete za pola cene kozmetičkog tretmana nabaviti spavicu i 15 rezervnih igala, a što će vam trajati mesecima.
U videu ispod možete pogledati kako realno izgleda prvo otpakivanje i korišćenje.